שאלות ותשובות שחשובות לך

שתלים לשדיים נמצאים בשימוש משנות ה 60-המוקדמות. מאז ועד היום קיבלו מיליוני נשים החלטה להשתמש בשתלי סיליקון בגופן.
ריכזנו עבורך מספר שאלות בסיסיות, כאלה שיסייעו לך להכיר טוב יותר וללמוד על הצעד אותו את שוקלת לעבור.

מהו סיליקון?

סיליקון, או דימתי פוליסילוקסן, מיוצר כאלסטומר (פולימר אלסטי), ג'ל או שמן. בעולם הרפואה, הסיליקון משמש במגוון של מוצרים דוגמת גלאים, צנתרים, חודים של מחטי ניקור וקוצבים. בניתוחים של רקמות רכות, השתלים משמים לתיקון מתאר הגוף.

האם שתלי הסיליקון מהווים סכנה בריאותית?

כבר הוכח מדעית שהסיליקון הינו החומר הטוב ביותר כיום לייצור מוצרים להשתלה, והוא משמש לא רק למטרות אסתטיות, אלא גם לשחזור חלקי גוף שונים.

האם ג'ל סיליקון עלול לדלוף?

בזכות האיכות המוכחת, הן של מעטפות השתלים והן של הג'ל הממלא אותן, לא ניתן למצוא עקבות משמעותיות של ג'ל ברקמת השד.

האם הבטיחות של השתלים ודאית?

כן. כבר למעלה מ 30 שנה הבטיחות והאמינות של שתלי הסיליקון מוכחות שוב ושוב בכל המחקרים הרפואיים.
הדרישות והתקנים עבור החברות המייצרות את השתלים נקבעים ומוגדרים על-ידי גופים מוכרים ברמה לאומית ובין-לאומית. השתלים עוברים שיפורים באופן קבוע. שיתוף פעולה בין מטופלות, רופאים ויצרנים מאפשר להתאים את השתלים לצרכי המטופלות, וכך נבנה בסיס הידע המדעי והטכנולוגי ממנו אנו נהנים כיום.

האם יש יותר מסוג אחד של שתלים לשד?

כן, קיימים שתלים בצורות ובמעטפות משתנות המתאימות לצרכים של המנתח והמטופלות. SILIMED מייצרת שתלים עם פני שטח חלקים, מחוספסים או עשויים מקצף פוליאוריתן. כמו כן הם יכולים להיות עגולים, אנטומים או בעלי גבהים שונים.

היכן מבוצע החתך בניתוח הגדלת שדיים?

פרט לחתך המבוצע באזור בית השחי (אקסילרי) וחתך העובר בסמוך לפטמה (פריאראולרי – ממוקם בחצי התחתון של הפטמה), הגישה השגרתית ביותר הינה חתך המבוצע בקפל שמתחת לשד.

מה לגבי מיקום השתל?

בניתוח הגדלת שדיים ניתן למקם את השתל מתחת לריקמת השד עצמה (סאבגלנדולרי) או מתחת לשריר (סאבמוסקולרי). בניתוח לשחזור שד, המיקום של השתל יהיה תלוי במצב האונקולוגי של המטופלת. הרופא שלך יאמר לך מה המיקום הטוב ביותר.

האם שתל בשד יכול לשנות את המראה שלי?

כן, הגדלת שד משפרת את המראה בהתאם למבנה הגוף של המטופלת. במקרה של שחזור, שתלים יכולים לתרום למראה ותחושה טבעיים למדי של השדיים.
מחקרים אף מצביעים על הישרדות ארוכה יותר של מטופלות שעברו שחזור של השד.

מהם היתרונות שמציעים ניתוחי הגדלת שדיים?

מחקרים מראים שהגדלת השדיים טומנת בחובה תמורות חיוביות באיכות החיים ובערך העצמי של המנותחות, זאת בשל ההשפעה העמוקה שיש לתוצאות הניתוח על המראה הגופני, המצב הנפשי וחיי החברה שלהן.

האם אני יכולה להחליט על גודל השתל בו אני מעוניינת?

כאשר בוחרים שתלים לשדיים יש להתחשב במספר גורמים, בנוסף לגודל.
גורמים אלה כוללים את קווי המתאר הרצויים של השד, רוחב השד לפני הניתוח, המבנה, הנפח והרוחב של בית החזה ומבנה הגוף הנוכחי. השילוב בין הרצון שלך לגורמים אלה יאפשר למנתח להציע לך את סוג השתל המתאים לך ביותר.

האם תהייה בעיה עם הנקה?

השתל לא אמור לפגוע ביכולת ההנקה כיוון שהוא ממוקם מתחת לרקמת השד או מתחת לשריר.
עם זאת מומלץ למטופלת להמתין מספר חודשים לאחר תום תקופת ההנקה לפני ביצוע של ניתוח להגדלת שדיים.

כיצד עלי להתכונן לביקור אצל המנתח?

שאלי את הרופא שלך כל דבר שתרצי לדעת. התכונני לשיחה זו על ידי הכנה של רשימת השאלות שעולות בדעתך. חשוב מאד שתהיי בטוחה למדי בבחירתך לפני שאת עוברת את הניתוח.

מהו אורך החיים השימושי של שתל הסיליקון?

הקהילה המדעית אינה מכירה באורך חיים שימושי של שתלים.
כיום ידועים מקרים של מטופלות בברזיל ומחוצה לה אשר נשאו את אותו השתל במשך 20 שנה ואף יותר ללא כל בעיה. יש לבצע מעקב אחר המטופלות באופן תקופתי כדי לקבוע האם יש צורך בהחלפה של השתל.

האחריות של SILIMED

אחריות חברת סילימד, על מגוון מוצריה, ומדיניות החלפת מוצרי החברה, תלווה אותך מיום הניתוח, ולאורך כל הדרך. הסיבה פשוטה מאוד – שתלי סיליקון בכלל הינם לא לכל החיים, ויש צורך בבדיקות תקופתיות (אחת לכמה שנים בהתאם להמלצת הרופא) לאבחון מצב תקינותם. לכן חשוב שיהיה מי שידאג לך ולגופך. תמיד.
בטרם הגיע מועד הניתוח, בקשי מהרופא שלך הסבר מפורט על כל פרטי טופס מדיניות החלפת השתלים של חברת סילימד, וכמובן שחשוב מאוד לשמוע מהרופא גם לגבי סיכונים וסיבוכים אפשריים הקשורים לניתוח.

פוסט זה זמין גם ב: אנגלית