הזרקת שומן עצמי

הזרקת שומן עצמי
cytori_therapeutics_logo

Cytori

סייטורי, חברה אמריקאית שהוקמה בשנת 2001, מחויבת לספק עבור מטופלים ורופאים ברחבי העולם טכנולוגיה רפואית מתקדמת אשר רותמת את פוטנציאל התא הבוגר (תא גזע) ותאים בעלי יכולת תיקון מרקמות שומן. טכנולוגיות אלו מאפשרות מחקר וטיפול ברפואה שחזורית, בצורה אשר עד היום לא הייתה אפשרית.
רפואה רגנרטיבית (Regenerative medicine) הינה ענף חדשני בתחום הרפואה המבקש לתקן או לשחזר רקמות אשר ניזוקו או אבדו כתוצאה מפציעה, מחלה או הזדקנות.

פיור גראפט (Pure Graft)

מערכת פיור גראפט (Pure Graft) פותחה על מנת לשפר את התוצאה בהזרקת שומן עצמי (של המטופל) ועיצוב אסתטי של הגוף. המערכת ניחנת ביכולות סינון מתקדמות ובכך שוטפת את הרקמה באופן סלקטיבי ומנקזת את נוזל ה'טומסנט' (tumescent fluid), מנקה שומן ושאריות שומן תוך פחות מחמש עשרה דקות.
מערכת 'פיורגראפט' הינה קלה לתפעול ומאפשרת את הכנת השתל במערכת סגורה וניתנת לשימוש בשדה סטרילי ללא צורך במכשור רפואי כלשהו. בנוסף המערכת מאפשרת למנתחים לווסת את רמת הנוזל בשתל על מנת שיתאים לצרכיהם הרפואיים ולשיטות העבודה השונות.
למערכת פיורגראפט מצורף סט כלים אשר מורכב משני כלים רב פעמיים המיועדים לאפשר זרימת נוזל אופטימלית כמו גם ניקוז נוזלים ומזהמים בתוך המערכת.

סלושן (CELUTION) – מערכת להפקת תאי גזע

מערכת סלושן הינה מכונה המאפשרת את הפקתם וריכוזם של תאי גזע מרקמת השומן של המטופל בזמן אמת בעת הטיפול. המערכת אושרה לשימוש רפואי באירופה.
מערכת 'סלושן' ייועדה לייעל השתלה של תאי גזע עצמאיים. המערכת מורכבת ממכשיר 'Celusion 800/CRS' וסט כלים עבור הפרוצדורה.

אופני שימוש ומאפיינים שונים של מערכת סלושן.
http://www.cytori.com/ourproducts/productsummary.aspx

הדגמה לפעולת מערכת סלושן

סט כלים להזרקה ושאיבת שומן

סט כלים של חברת סייטורי מכיל מבחר כלי עבודה רפואיים אותם ניתן להעביר במכונת 'אוטוקלאב' (סטריליזציה). הכלים נבחרו בקפידה על מנת שיתאימו להשתלתם של שתלי שומן עצמי בצורה אופטימלית. הסט מכיל את כל הפריטים הנחוצים לשאיבה, עיבוד והזרקת שתלי שומן.

סייטורי – כתבות ומאמרים
http://ir.cytori.com/files/doc_downloads/Clinica_July%202011.pdf
http://www.genengnews.com/insight-and-intelligenceand153/u-s-stem-cell-companies-find-partners-and-revenues-beyond-the-water-s-edge/77899444
http://www.utsandiego.com/news/2012/nov/14/tp-showtime-for-stem-cells
http://abcnews.go.com/Health/experimental-stem-cell-therapy-burn-victims/story?id=17350731#.UZp9LexBSP8
http://www.bloomberg.com/news/2012-09-28/cytori-s-stem-cell-therapy-for-burns-wins-u-s-contract.html?cmpid=yhoo
http://www.genengnews.com/gen-news-highlights/cytori-adopts-sistemic-s-platform-for-stem-cells-trial/81246930

פוסט זה זמין גם ב: אנגלית