מתי כדאי לבצע ניתוח הגדלת חזה / ד"ר יורם וולף

מתי כדאי לבצע ניתוח הגדלת חזה? / מאמר מאת ד"ר יורם וולף, מומחה בכירורגיה פלסטית

ההחלטה אם לבצע ניתוח להגדלת חזה היא החלטה מורכבת. אך כאשר מגיעים אליה, לרב עולה דחף ורצון לבצע את הניתוח באופן מיידי, ולהגיע לתוצאה המיוחלת הכי מהר שאפשר.

אך כמו כל דבר בחיים, גם כאן – הכל עניין של טיימינג.

 

נתחיל מההתחלה – מהו ניתוח הגדלת חזה?

הגדלת חזה היא ניתוח פלסטי הכולל החדרת שתלים שימלאו את השד ויגדילו אותו. לרב, המנתח מבצע חתך בקפל שמתחת לשד, אך לעיתים נעשה חתך גם בגבול התחתון של העטרה או בבית השחי. השתלים מוכנסים דרך החתך אל תוך חלל שנוצר בין השד לשריר או בין השריר לבית החזה. השתלים המועדפים על רב המנתחים הם שתלי סיליקון, אשר הגוף מסתגל אליהם בקלות יחסית ולרב לא ידחה אותם – מה שמאפשר את הצלחת הניתוח. טרם הניתוח, תתקיים פגישת ייעוץ עם הרופא בו יקבע מיקום החתך, מיקום השתל, גודל השתל וסוגו – על פי מאפייניה הגופניים והבריאותיים של המטופלת, על פי שיקולי הרופא ותוך התחשבות ברצון המטופלת. לעיתים ניתן לשלב הגדלת חזה יחד עם הרמת חזה.

 

זמן החלמה מהניתוח, והשפעתו על קבלת החלטות

בכל זאת, מדובר בניתוח חזה, והחלמה ממנו לוקחת זמן. כל אחת מרגישה מעט אחרת לאחר הניתוח, אך בכל המקרים ההמלצה הגורפת היא לנוח מספר ימים לפני חזרה לעבודה ולשגרה. זאת ועוד, יש להימנע מפעילות פיזית ומאמץ גופני, כלומר אסור לרוץ, לקפוץ, לישון על הבטן ולבוא במגע מיני שעלול להפעיל לחץ על החזה, לפחות כשבועיים ממועד הניתוח. הכאבים והמגבלה התנועתית תלויים רבות במיקום השתלים, ורק כאשר אלו חולפים ניתן לחזור לנהוג ברכב. בנוסף, בימים הראשונים ממועד הניתוח עשויות להתרחש תופעות המלוות את האישה לרב כחודש מיום הניתוח, עד שהגוף מתרגל לגודל החזה החדש, ביניהן: כאב, עייפות, רגישות, מתיחה בעור ונפיחות בשדיים. ככל שהגוף יקבל יותר זמן ומנוחה להתרגל למצב החדש, כך הוא יחלים באופן מהיר יותר וטוב יותר וכן ישמור על תוצאות הניתוח. אחרי שלקחנו את כל זה בחשבון, אפשר לחשוב על מועד הניתוח המומלץ.

 

מועד ניתוח מומלץ

כאמור, הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון, הוא שניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח אשר ההחלמה ממנו לוקחת זמן. לרב, עם בוא הקיץ ופתיחת עונת הרחצה, נרשמת עלייה חדה בביקוש לביצוע הגדלת חזה. הביקיני, השמלות והגוף החשוף גורם לנשים רבות לפקוד את המרפאות האסתטיות תוך רצון עז להגשים את חלומן לחזה שופע ויפה. אבל חשוב לזכור, כי דווקא ימי החורף מומלצים יותר לביצוע ניתוח חזה. נכון, ניתן לעבור ניתוח הגדלת חזה במשך כל עונות השנה, אך דווקא מזג האוויר הקר מסייע בהורדת הנפיחות ובהחלמה מהירה יותר. כמו כן, קל יותר להימנע מפעילות מאומצת בחורף, משום שהשהות בבית נוחה יותר (לא תרגישו שאתם מפסידים את הימים היפים בים). יתרון שלישי וחשוב, הוא הלבוש החורפי הסגור, בזכותו לא ניתן להבחין בשינוי הדרסטי. כך בבוא הקיץ, אפשר כבר להתגאות ברכש החדש, אשר תוצאותיו נראות בבירור, בשיאן ולאחר החלמה.

למידע נוסף אודות ניתוח הגדלת חזה

לאתר של ד"ר וולף

פוסט זה זמין גם ב: אנגלית